Wymiana filtra oleju

Zadbaj o serce Twojego auta Wymieniaj w nim regularnie filtr oleju

Wymiana filtra oleju to czynność oczywista dla każdego świadomego użytkownika samochodu, któremu zależy na jego bezawaryjnym funkcjonowaniu. Bez niej wymiana oleju byłaby bezzasadna. Jest to element, który spełnia funkcję filtrowania oleju, smarującego cały układ silnika. Jego jakość i odpowiedni dobór mają ogromne znaczenie dla dobrego funkcjonowania samochodu oraz żywotności oleju i jego jakości przez cały okres jego użytkowania. W przypadku, kiedy filtr jest zabrudzony, również olej zawiera zanieczyszczenia, które uszkadzają silnik.

Nasi pracownicy to doświadczeni specjaliści, od lat zajmujący się wymianą oleju silnikowego. Dzięki swojej wiedzy i doświadczeniu dobiorą odpowiedni olej dla Twojego silnika oraz doradzą najodpowiedniejsze filtry. Możesz mieć pewność, że dzięki ich działaniom silnik Twojego samochodu będzie zadbany.

Wymiana filtrów pozostałych

Wymieniaj regularnie filtry Zatroszcz się o komfort podróży

Każdy z filtrów w aucie pełni ważne, ściśle określone zadanie. Dzięki nim samochód rzadziej się psuje, jego elementy podlegają wolniejszej eksploatacji, a kierowca i pasażerowie odczuwają wyższy komfort jazdy autem. Naruszenie struktury auta poprzez niedbanie o filtry, które ulegają zapchaniu, może być niebezpieczne i narazić auto oraz jego użytkowników na wiele niedogodności i niebezpieczeństw.

Na przykład filtr powietrza filtruje powietrze dostarczane do komory spalania silnika. Jeżeli jest on zbyt zabrudzony lub, jakkolwiek inaczej, nie w pełni funkcjonalny, to dostarczane do silnika powietrze będzie zanieczyszczone. Jeżeli filtr jest zapchany, to do silnika dociera zbyt mało powietrza, przez co silnik może nie pracować prawidłowo.

Filtr spalinowy, natomiast, odpowiedzialny jest za dostarczanie przefiltrowanego powietrza do kabiny samochodu. W przypadku kiedy samochód posiada klimatyzację, zabrudzony filtr może stać się siedliskiem grzybów. W przypadku, kiedy jest niedrożny, nie tylko nie będzie dostarczał powietrza do kabiny, ale może spowodować także uszkodzenie silnika dmuchawy. Znane są także przypadki, kiedy Klienci mieli wrażenie, że w samochodzie w ogóle nie działa ogrzewanie. Po sprawdzaniu w warsztacie, okazywało się, że winny jest temu właśnie zatkany filtr.

Skorzystaj z usług specjalistów w dziedzinie filtrów

Oddaj auto w nasze ręce Fachowo wymienimy wszystkie filtry

Oczywiście nie chodzi o to, żebyśmy opisywali skutki nieprawidłowej eksploatacji i zasady działania wszystkich filtrów. Od tego są nasi doradcy, którzy z chęcią odpowiedzą na wszystkie Twoje pytania, rozjaśnią wątpliwości oraz objaśnią zasady użytkowania i funkcjonowania poszczególnych filtrów.

Każdy samochód, zależnie od marki i modelu, ma zainstalowane w swoich mechanizmach różne filtry. Zazwyczaj posiadają one różną specyfikację techniczną, a wymienienie ich jest skomplikowane. W związku z tym, najlepiej i najwygodniej jest zawsze po prostu przyjechać do naszego serwisu i skorzystać z usług opiekuna-mechaniaka, odpowiedzialnego za wymianę filtrów lub dany model auta.

Aby przejść do kontaktu, kliknij tutaj

Szczegółowe informacje na temat wymiany filtów można odnaleźć na stronie:

» Serwis Regiomoto.pl – artykuł: „Filtry oleju, paliwa, powietrza - kiedy i jak je wymieniać? Poradnik”

 • Klimatyzacje z czynnikiem R1234yf
 • Jako jedyni w Gnieźnie serwisujemy nowe typy klimatyzacji samochodowych, montowanych w autach po 2018 r.
 • Przejdź do galerii »

  Profesjonalna

  Diagnostyka aut

  Odpowiedni sprzęt i doświadczenie. W naszym warsztacie Twoje auto będzie miało tak dobrze jak u mamy.

 • Przejdź do galerii »

  Warsztat samochodowy

  Kompleksowo wyposażony

  Nasz warsztat to dwa niezależne stanowiska diagnostyczno-naprawcze.

 • Przejdź do galerii »

  Specjalistyczny sprzęt

  Doświadczeni specjaliści

  W zespole pracują diagności, mechanicy i technicy z kierunkową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu aut.

 • Przejdź do galerii »

  Diagnostyka...

  Serwis i naprawy

  Kompleksowo, profesjonalnie i terminowo.

 • Przejdź do galerii »

  Profesjonalne

  Czyszczenie układów wtryskowych

  Posiadamy nowoczesny sprzęt do czyszczenia układów wtryskowych.

 • Przejdź do galerii »

  Diagnozowanie usterek

  Komputerowe diagnozowanie

  Odpowiednia diagnoza to podstawowy etap każdej naprawy.

Kontakt z nami

Bakara Serwis

Autoserwis, warsztat samochodowy w Gnieźnie. Specjalizujemy się w obsłudze i naprawach samochodów marek niemieckich, takich jak VW, Audi, Seat, Skoda.

 
62-200 Gniezno
Dalki 7a

 
tel.: +48 517 756 161

Pokaż na mapie

Diagnostyka, serwisowanie i obsługa samochodów osobowych

P.H.U. BAKARA
62-200 Gniezno
Dalki 7a
NIP: 784-109-90-06
Regon: 300706080

Numer konta firmowego:
PKO BP Oddział Gniezno
57 1020 4115 0000 9602 0070 6564