Jeżeli istnieje konieczność naprawy skrzyni biegów w twoim aucie

Zdecyduj się na specjalistów Profesjonalne zaplecze urządzeń diagnostycznych

Skrzynia biegów jest elementem mechaniki samochodu, o który trzeba szczególnie dbać, podobnie jak o serce samochodu – silnik. To dlatego powinno się ją poddawać przeglądom i serwisowaniu, a także zwracać uwagę nawet na drobne usterki, które warto skonsultować z mechanikiem.

Ważne, żeby naprawy skrzyni biegów, zarówno manualnej, jak i automatycznej, były dokonywane w profesjonalnym serwisie samochodowym, ponieważ jej nieumiejętne serwisowanie, wykonywane w niespecjalistycznych warsztatach, może kosztować nas nie tylko wiele nerwów, ale i pieniędzy. Często straty w postaci powikłań będą od nas wymagały ponownej naprawy skrzyni biegów, a w poważniejszych wypadkach wręcz wymienienia tego elementu na nowy.

Zadbaj o swoją skrzynię biegów, dokonując jej przeglądów i serwisu w profesjonalnym warsztacie samochodowym. Takie działanie sprawi, że skrzynia biegów w Twoim aucie będzie działała dłużej i o wiele rzadziej będzie ulegała awariom, zmuszając Cię do pozostawienia auta w serwisie.

Jeżeli masz skrzynię automatyczną

Musisz szukać już nie tylko specjalistów, ale kompetentnych i zaufanych profesjonalistów

Jak huczy w Internecie, automatyczna skrzynia biegów to nie „zabawka”… Jest to bardzo skomplikowane urządzanie, które zawiera wiele precyzyjnie skonstruowanych i obmyślonych elektrycznych oraz mechanicznych układów.

Szczególnie w przypadku automatycznej skrzyni biegów, bardzo ważne jest dbanie o skrzynię, jej regularne przeglądy i serwisowanie. W przeciwieństwie do manualnej skrzyni biegów, skrzynia automatyczna wymaga częstszych wymian oleju. Należy również pamiętać o regularnej wymianie filtrów oleju w skrzyni.

Należy być wyczulonym na to, iż wielu „fachowców” nie zaleca częstej wymiany oleju i filtrów w skrzyni biegów, mówiąc, że urządzenia te są bardzo zaawansowane technologicznie, więc czynności te są zbyteczne. Jednak i tutaj zdania są podzielone. Profesjonalne serwisy, mimo panujących opinii, zalecają regularną wymianę oleju i filtrów. Tylko w przypadku takich działań masz pewność, że Twoja skrzynia jest odpowiednio serwisowana, a więc minimalizujesz ryzyko awarii i usterek, które mogą doprowadzić nawet do nieodwracalnych uszkodzeń skrzyni.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów

To znacznie więcej niż tradycyjna wymiana oleju w skrzyni biegów

Wymiana dynamiczna polega na „ciśnieniowym” (specjalna maszyna) wypompowaniu starego oleju, przepłukaniu skrzyni specjalnym środkiem czyszczącym i ponownym wpompowaniu do wyczyszczonej skrzyni biegów nowego oleju.

Dynamiczna wymiana oleju w automatycznej skrzyni biegów Gniezno

Tradycyjna wymiana oleju jest jedynie zwykłym spuszczeniem oleju ze skrzyni i zalaniem nowym olejem. Niestety tradycyjna, niedynamiczna wymiana nie gwarantuje usunięcia ze skrzyni całego, pracującego w niej oleju, ze względu na ogromną liczbę, nazwijmy to roboczo, „zakamarków” skrzyni, do których taki olej dociera, bo dotrzeć musi. W takich miejscach, taki olej może zalegać pomimo spuszczania. Przy tradycyjnym spuszczaniu oleju nie ma też jak wykonać czyszczenia (płukania) elementów wewnętrznych skrzyni, przed uzupełnieniem skrzyni nowym, czystym olejem. Tak więc wymieniając olej w skrzyni w sposób tradycyjny uzyskujemy efekt mieszanki olejów czystego i starego, już przepracowanego w proporcjach nie do określenia, zależnych od tego jak dokładnie, tak realnie, udało się spuścić olej tradycyjną metodą. W mieszance takiej dodatkowo zawierają się pozostałości, które z pewnością pozostały na elementach wewnętrznych skrzyni, po nieprzepłukaniu układu. Chcąc uniknąć skrajnie mniej efektywnej wymiany tradycyjnej stosuje się właśnie metodę dynamiczną. Niestety wciąż niewiele zakładów mechaniki pojazdów dysponuje specjalnymi urządzeniami niezbędnymi do wykonania takiej czynności serwisowej na skrzyni biegów.

Serwisuj i naprawiaj skrzynię w profesjonalnym serwisie samochodowym

Zaufaj wiedzy i doświadczeniu Oddaj auto w ręce profesjonalistów

Jeśli nie dopilnujemy regularnych przeglądów i serwisowania istnieje duże prawdopodobieństwo, że skrzynia biegów w Twoim aucie przestanie działać. Co powinieneś zrobić w takim przypadku? Najważniejsze, abyś oddał auto do fachowego warsztatu samochodowego, który specjalizuje się w naprawach skrzyń i ma w tym względzie wieloletnie doświadczenie i swoistą biegłość. Taki warsztat posiada także trudno dostępne kontakty, profesjonalne zaplecze, fachowe narzędzia oraz specjalistyczne komputery, służące do programowania, które umożliwiają wczytanie do komputera samochodu zmian naniesionych mechanicznie podczas zabiegu naprawy.

Prawdziwy zakład to także doradztwo, prowadzenie wsparcia technicznego. To miejsce, w którym pracują fachowcy, którzy z chęcią poinstruują Cię, jak właściwie użytkować skrzynię biegów w Twoim samochodzie oraz jak ją serwisować. Zapewnią Ci także wsparcie osobistego, doświadczonego mechanika, który wie, jak serwisować skrzynię w Twoim modelu auta, w przeciwieństwie do większości niewyspecjalizowanych mechaników.

Skonsultuj się z nami

Potrzebujesz porady? Chcesz dowiedzieć się jak serwisować skrzynię biegów w Twoim aucie?

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania, dotyczące napraw serwisu lub przeglądu skrzyni biegów w Twoim aucie, skontaktuj się z nami. Nasi wykwalifikowani mechanicy, specjalizujący się w naprawach skrzyni biegów, z chęcią odpowiedzą na Twoje pytania, doradzą najlepsze rozwiązanie oraz poradzą jak użytkować skrzynię biegów tak, aby uniknąć awarii. Wystarczy, że przyjedziesz do naszego serwisu, zadzwonisz, napiszesz mail albo skontaktujesz się z nami za pomocą formularza kontaktowego.

Aby przejść do kontaktu, kliknij tutaj

Więcej porad, dotyczących skrzyni biegów, znajdziesz na stronach:

» Serwis Dodaj-gazu.pl – artykuł: „Skrzynia biegów szarpie"

» Serwis Regiomoto.pl – artykuł: „ Eksploatacja skrzyń biegów - jak uniknąć kosztownych napraw”

 • Klimatyzacje z czynnikiem R1234yf
 • Jako jedyni w Gnieźnie serwisujemy nowe typy klimatyzacji samochodowych, montowanych w autach po 2018 r.
 • Przejdź do galerii »

  Profesjonalna

  Diagnostyka aut

  Odpowiedni sprzęt i doświadczenie. W naszym warsztacie Twoje auto będzie miało tak dobrze jak u mamy.

 • Przejdź do galerii »

  Warsztat samochodowy

  Kompleksowo wyposażony

  Nasz warsztat to dwa niezależne stanowiska diagnostyczno-naprawcze.

 • Przejdź do galerii »

  Specjalistyczny sprzęt

  Doświadczeni specjaliści

  W zespole pracują diagności, mechanicy i technicy z kierunkową wiedzą i wieloletnim doświadczeniem w serwisowaniu aut.

 • Przejdź do galerii »

  Diagnostyka...

  Serwis i naprawy

  Kompleksowo, profesjonalnie i terminowo.

 • Przejdź do galerii »

  Profesjonalne

  Czyszczenie układów wtryskowych

  Posiadamy nowoczesny sprzęt do czyszczenia układów wtryskowych.

 • Przejdź do galerii »

  Diagnozowanie usterek

  Komputerowe diagnozowanie

  Odpowiednia diagnoza to podstawowy etap każdej naprawy.

Kontakt z nami

Bakara Serwis

Autoserwis, warsztat samochodowy w Gnieźnie. Specjalizujemy się w obsłudze i naprawach samochodów marek niemieckich, takich jak VW, Audi, Seat, Skoda.

 
62-200 Gniezno
Dalki 7a

 
tel.: +48 517 756 161

Pokaż na mapie

Diagnostyka, serwisowanie i obsługa samochodów osobowych

P.H.U. BAKARA
62-200 Gniezno
Dalki 7a
NIP: 784-109-90-06
Regon: 300706080

Numer konta firmowego:
PKO BP Oddział Gniezno
57 1020 4115 0000 9602 0070 6564